fbpx
המצב הנוכחי
לא רשום
מחיר
‏7,200.00 ₪

קורס אונליין תיאוריית הערוצים


רוצים להתעמק באקופונקטורה? להכיר טכניקות נוספות ולקבל תוצאות טובות יותר גם בבעיות כאב וגם במחלות פנימיות?

הגעתם למקום הנכון. קורס תיאוריית הערוצים – קורס מתקדם בדיקור למטפלים ברפואה סינית, העוסק בדיקור לפי תיאוריית הערוצים והאקופונקטורה של מאסטר דונג (טונג) בהנחיית שון גודמן, מטפל ומורה בעל נסיון קליני עשיר וותק של 25 שנה.

נושאי הקורס

 • מערכת הערוצים – הכרה והבנה של המערכת כפי שרבים אינם מודעים לה. נלמד לאבחן ולטפל בפתולוגיה של כל ערוץ בשונה מהפתולוגיה של איברי ה- Zang Fu כולל טיפול דיסטלי וטיפול מקומי ע”י טריגר פוינטס. נלמד את המשמעות של הערוצים כרצף, התפתחות האדם והתפתחות מחלה. נלמד את היישומים הקליניים של כל ערוץ ושילובים של נקודות עם ערוצים אחרים.
 • שש המערכות (שש השכבות) – הפיזיולוגיה והפתולוגיה של כל מערכת והשימוש הקליני שלה.
 • אבחון הערוצים דרך מישוש והסתכלות – נלמד להתבונן ולחוש את הערוצים על מנת לאבחן שינויים פתלוגיים בתוך הערוץ.
 • האקופונקטורה של מאסטר דונג – נלמד את התיאוריה שמאחורי האקופונקטורה של מאסטר דונג, שפע של נקודות אקסטרה נפלאות, המיקומים שלהן ודרך הדיקור.
 • טכניקות הקזה – כיצד לשלב טיפול בהקזת דם של אזורים מיוחדים (ולא רק נקודות קצה), מבלי לחשוש ועל מנת להגביר את תוצאות הטיפול ובנוסף הקזת דם לטיפול בהפרעות רגשיות.
 • טיפול ברפואה פנימית ובבעיות כאב מכל סוג.

לשיעור דוגמא לחץ כאן

“למדתי לא מעט שנים, לפני שנתיים החלטתי להצטרף לקורס זה כיוון שרציתי לקבל כלים נוספים, הסתכלות אחרת שונה מ TCM קלאסי. כבר במהלך הקורס נפלו אסימונים רבים שלא שמתי אליהם דגש קודם לכן. הקורס מקיף מאוד, קליני, יש בו הרבה תרגול.  שון מרצה מעולה מלא פנינים של ידע ונסיון. לכל אותם המטפלים שרוצים לשדרג וללמוד עוד על דיקור אני ממליצה בחום לא לפספס!”

avatar

קרן זליכה

קורס נהדר ומומלץ מאוד.
בנוי בצורה חכמה,
התכנים חשובים הבנה עמוקה יותר של המקצוע שלנו.
שון הוא מומחה אמיתי ובעל ידע עצום.
בתור סטודנט און ליין קיבלתי מענה מקצועי משון וממיכל.
אני מטפל ברפואה סינית משנת 2001 ולומד לאורך כל השנים הללו.
התוצאות הקליניות העוצמתיות והמהירות שמתקבלות בעקבות הידע שרכשתי בקורס בהחלט מרשימות ומפתיעות.

כפיר פבזנר

המשתתפים בקורס יקבלו ספר מקורי בעברית של הנקודות של מאסטר דונג הכולל איורים, אינדיקציות ואופן הדיקור של כל הנקודה. הספר הוא פרי עבודתו רבת השנים של שון בליקוט המידע מספרים באנגלית ובסינית ומהלימודים בטאיוואן אצל ד”ר Li Guo Zheng.

“בעקבות הקורס, הקליניקה שלי כמעט והכפילה את מספר המטופלים שבה, טיפולי הדיקור מקבלים במה משמעותית לצד המגע, ולעיתים אף אין בו צורך. מה שמרגש באמת, זה התוצאות הקליניות, במקרים מורכבים וכרוניים. ברור לי שיישום החומר שנלמד בקורס שלך, והאותנטיות הכל כך מיוחדת בה העברת את הדברים, הם שהביאו לשינוי אצלי. תודה רבה!”

avatar

אפרת בריזל

השיעורים כוללים הרצאות והדגמות

 • הדגמה של כל נקודות האקסטרה של מאסטר דונג, עומקים וזויות הדיקור.
 • הדגמה ותרגול של אבחון מרידיאני דרך הסתכלות ומישוש.
 • הדגמה של טכניקות הקזת דם וכלים נוספים לטיפול בערוצים.

היקף הקורס

 • 31 שיעורים, כל שיעור בן 3 שעות צילום מלאות.
 • סה”כ – 165 שעות אקדמיות.

“לפני שנה סיימתי את קורס תאוריית המרידיאנים. רכשתי ידע בעל ערך עצום שהוביל אותי לחשיבה שונה שמאפשרת דיאגנוזה מדויקת יותר ואפשרויות חדשות לטיפולים ולכן הרבה יותר הצלחות בקליניקה. לא רק השפיעה עלי ההבנה המורכבת של היחסים בין הערוצים ואיך זה משתקף בטיפול, אל גם דרך הלימוד עצמה נתנה לי השראה עצומה. זו זכות גדולה ללמוד ממורה שמעורר בתלמידיו אהבה למקצוע ורצון להעמיק בהבנה על מנת לטפל הכי טוב שאפשר. שון הוא לא רק מורה מדהים אלה גם סטודנט נצחי לרפואה סינית ודרכו מלאה בענווה, סבלנות והומור. היום הקליניקה שלי אחרת, היחס שלי לקייסים שונה, אני משתמשת בנקודות שונות ובטכניקות שונות, יש לי הרבה יותר ביטחון עצמי, והטיפולים עצמם הרבה יותר מצליחים. התמיכה של שון ומיכל השפיעה על דרכי במקצוע האהוב.  בהערכה והכרת תודה אינסופית.”

avatar

פנינה קלינגר

 על המנחה

גודמן שון

בוגר לימודי רפואה סינית.

עוסק בתחום משנת 1994.

מלמד קורסי המשך למטפלים בדיקור סיני

במגוון רחב של נושאים בארץ בחו”ל.

מרצה בכנסים ובסמינרים בארץ ובחו”ל.

עורך את אתר קצה המחט.

בעבר היה מרצה בכיר במכללת רידמן

במשך 18 שנה.

חוקר, לומד, מלמד ומיישם בקליניקה את תיאוריית הערוצים והאקופונקטורה של מאסטר דונג.

“קורס איכותי הן ברמה המקצועית שכללה תכנים ועבודת מצגות מושקעת והן ברמת הביצוע והעברת החומר.
החומר היה רב ומגוון, המקורות מעניינים וממוקדים.
הועבר בצורה ברורה מסודרת ויעילה.
כמו כן הועבר בכייף, באווירה נעימה ובצורה מובנת.
היכולת של שון לתת מענה מרתק ויעיל לכל שאלה מתוך ניסיון קליני עשיר וידע ספרותי נרחב הפכו את הקורס לחי ומעשי.”

avatar

שי לביא

מטפל ברפואה סינית

מועד הקורס

 • הקורס זמין כעת כקורס מקוון בזמן ובקצב המתאימים לך.

למי הקורס מיועד

 • הקורס מתאים למטפלים מתחילים וותיקים כאחד ולסטודנטים שנה ד’ ברפואה סינית.
 • למסיימים תוענק תעודה.

לפרטים נוספים והרשמה  “קורס מושקע ברמה גבוהה מאוד. החומרים שחולקו בקורס, המצגות והירידה לפרטים ברמת התוכן והלוגיסטיקה היו ראויים לשבח.
  החומר היה ממש מרתק והאופן בו הוא הועבר בכיתה היה ממש טוב.
  תודה שוב על חויה מעולה. כך ציפיתי שייראו לימודי המשך של חומר כל כך חשוב.
  תודה על הרגישות שבהעברת החומר, על ההקפדה והמקצועיות.”

  avatar

  אורן רחמני

  קטעי וידאו מהשיעורים

  רוצים לראות שיעור לדוגמה? צרו איתנו קשר   צפו בהדגמות מהקורס

   מטרת הקורס

   1. שיפור תוצאות האבחון והטיפול – מובטח לכל מי שעושה את הקורס.
   2. הרחבת הידע באקופונקטורה ע”י לימוד מעמיק של תיאוריית הערוצים.
   3. לימוד נקודות אקסטרה של מאסטר טונג  – כולל עומקי וזוויות הדיקור.
   4. לימוד צירופי נקודות, שאינם פרוטוקולים, להעצמה והצלחת הטיפול.

   “הקורס הזה היה נקודת מפנה עבורי. כל מה שלמדתי ב15 השנים עד הלימודים אצל שון נפתח, התעצם, קיבל עוד נפח ומשמעות. אני כמטפל השתניתי. הפכתי רגוע יותר, בטוח יותר וחושב יותר. שון מורה מצוין. נדיב בידע שהוא נותן, מדויק ופרקטי. 
   ממליץ לכל מטפל שרוצה להתקדם ולהתאהב עוד יותר ברפואה הסינית.”

   avatar

   אייל לוי לידור

   הקורס נולד עקב הצורך להרחיב את הידע בדיקור מעבר ללימודי הדיקור הבסיסיים הנלמדים בבתי הספר השונים. בשנות ה- 50 התחילה בסין מגמה מערבית לסווג את המחלות לסינדרומים. למרות שהשתמשו במושגים מהרפואה הסינית זה יצר מעין מבנה מלאכותי עם קווים מאוד ברורים שלפני כן לא היו קיימים. הגישה של סיווג המחלות לסינדרומים גרעה חלק מהגמישות הטבועה בתוך רשת הערוצים. קורס זה בא לתת דגש על תיאוריית ששת הערוצים ושש ההמערכות שהינן הבסיס התיאורטי של האקופונקטורה.

   הקורס נועד להרחיב את הידע באקופונקטורה ע”י הבנה עמוקה של הפיזיולוגיה והפתולוגיה של רשת הערוצים, להציג מודלים ועקרונות נוספים לשילובים של נקודות הדיקור ולהכיר דרכים נוספות ויעילות לטיפול בבעיות כאב ובבעיות פנימיות.

   ” שון הוא לא רק מטפל ומרצה מעולה,הוא חוקר ואוטודידקט מדהים, מה שפועל לחלוטין לטובתנו כתלמידיו.כל ספר, משפט, טיפול ומטופל,מעובדים אצלו וכך הופך הקורס תיאורית המרידיאנים, לקורס מכונן, עמוק, מלא, אמיתי ומעורר השראה. שון מעביר בנדיבות עצומה  ידע רב, שמגיע לא רק על סמך קריאה ותיאוריה אלא על ניסיון”

   avatar

   שלומית טובי

   נושאי הקורס

   מערכת הערוצים

   נלמד את הפיזיולוגיה והפתלוגיה של כל אחד מ- 12 הערוצים הראשיים ואת היישומים הקליניים של כל ערוץ, היחסים של הערוץ עם ערוצים אחרים ושילובים של נקודות לטיפול במחלות שונות. נלמד את השרירים הקשורים לכל ערוץ (ערוץ ה- Tmm) טיפול בהפרעות כאב ואורתופדיה ע”י נקודות דיסטליות וכן טיפול מקומי הכולל טריגר פוינטס, כוסות רוח וטכניקות נוספות.

   שש המערכות (שש השכבות)

   לרוב כשמדברים על מודל שש המערכות ב TCM מתייחסים לצמחי מרפא. חלק זה של הקורס יעסוק בשילוב מודל שש המערכות באקופונקטורה, דרך דיון אודות הפיזיולוגיה של כל מערכת, הדרך שבה כל מערכת מאזנת את אחד מ 6 האקלימים של הגוף והקשר של שני האיברים המרכיבים את ההמערכת, לפיזיולוגיה של המערכת. נלמד איך להשתמש במודל שש המערכות דרך צירופים של נקודות לטיפול בהפרעות של כל מערכת.

   האקופונקטורה של מאסטר דונג (טונג)

   האקופונקטורה של השושלת המשפחתית של מאסטר דונג עברה מדור לדור ונחשפה על ידי תלמידיו מאז שנפטר ב1975. הקורס כולל לימוד מעמיק של עקרונות השיטה, נקודות הדיקור הייחודיות שלה, השפעתן הקלינית המדהימה והדרך לדקור ולשלב אותן בטיפול.

   מישוש של הערוצים

   זוהי טכניקה קלאסית המוזכרת כבר ב- Nei Jing וב- Nan Jing היא פחות שכלתנית ומבוססת על תחושה פיזית ומתמקדת במה שהגוף מספר לנו. במצב של פתלוגיה יכולים להופיע שינויים בערוץ את השינויים הללו ניתן לראות ולחוש דרך מישוש.
   בקורס נלמד איך לעבור דרך הערוץ על מנת להרגיש את אותם השינויים, את משמעות השינויים באבחון ובבחירת הטיפול. מישוש הערוצים היא טכניקה אשר משפרת את ההבנה של הערוצים מבחינה פיזית ואנטומית, משפרת את יכולת איתור הנקודות, את טכניקת הדיקור ומוסיפה לטיפול אפקט נוסף של פתיחה והכנה של הערוץ לדיקור.

   הקזה

   הקזת דם הינה טכניקה של פיזור וניקוז והיא מאפשרת: להמריץ את הדם ולפתוח סטגנציה, לנקות חום, להפסיק כאב, לסלק רעילות, להוריד נפיחות, לפזר גושים, להפסיק גרד, לטפל בהפרעות רגשיות, להרגיע את ה- Shen, לפתוח את הפתחים, להחזיר להכרה ולשחרר את החיצון. השימוש בהקזה מאוד חשוב בטיפול בהפרעות כרוניות, הגוף מייצר את ערוצי החיבור והקזה מטפלת בהם. בנוסף ליכולת של ההקזה לטפל בהפרעות כרוניות ניתן להשתמש בהקזה על מנת לטפל בהפרעות רגשיות.
   בקורס נלמד: טכניקות הקזה עם סוגים שונים של מחטים, נלמד איך להשתמש בהקזה לטיפול בערוצי החיבור בהפרעות רגשיות, נקודות אקסטרא ואזורים מהאקופונקטורה של מאסטר דונג בהם מבצעים הקזה לטיפול במגוון של הפרעות, נקודות מ 14 הערוצים הראשיים שניתן להקיז אותן על מנת להשיג תוצאות ספציפיות.

   כיצד לבנות מרשמי דיקור

   לרוב ב- TCM כאשר בוחרים נקודות דיקור, לוקחים בחשבון את התפקוד של הנקודה ושמים פחות דגש על הדינמיקה של מערכת ההערוצים. חלק זה של הקורס יעסוק ביחסים הבסיסיים בתוך מערכת הערוצים והדרך לשלב אותם בבחירת נקודות. טיפול בכאב דרך הדינמיקה של מערכת הערוצים – טיפול דיסטלי. נקודות אקסטרה וטכניקות הקזה שונות, באזורים שונים ורבים בגוף.

   “לאחר שסיימתי את הלימודים, התעוררו לא מעט סימני שאלה. הקורס עזר לי לעשות את החיבור המעמיק ונתן לי הסתכלות רחבה יותר על הרפואה הסינית בכלל, בעזרת תאוריית המרידיאנים. כל זה על מנת להגיע לאבחנה סינית מדויקת ונכונה יותר.. שזה מה שחשוב בעצם על מנת שטיפול בסופו של דבר באמת יצליח. אני באופן אישי נהניתי מאוד ולמדתי הרבה, ממליצה בחום!”

   avatar

   מיטל לוי

   מטפלת ברפואה סינית

   לפרטים נוספים ורישום נא למלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם    מאמרים

    צפו בהמלצות מהקורס

    תוכן הקורס

    הרחב הכל
    מבואות
    שיעור תוכן
    0% הושלם צעדים 0/2
    מעגל זרימה ראשון
    מעגל זרימה שני
    1 מ 2

    תפריט נגישות

    Scroll to Top